Tadeusz Wojciechowski

 

Witam na moich stronach.

Moja pierwsza odznaka kolarska - Mała brązowa odznaka KOT - Przejechałem ponad 600 km żeby ją otrzymać.
   
Mała srebrna odznaka KOT - zdobyłem ponad 400 pkt. obowiązkowych i 850 km na rowerze.
   
Złota mała odznaka KOT. To trofeum kolarskie wymagające przejechania ponad 60 dni na różnego rodzaju wycieczkach rowerowych. Przejechałem ponad 2500 km. Jedną z tras było przejechanie z południa Polski do Gdańska - ponad 1300km przez kilkanaście dni. Należy zdobyć 800 pkt wg. regulaminu. Zdobyłem ponad 900.
   
Brązowa duża odznaka KOT. Kolejne trofeum roku 2016. To posumowanie przejechanych ponad 4000 km na rowerze w 75 wycieczkach. Trasy wiodły po Wielkopolsce, Północy - wzdłuż wybrzeża, a również po większej części szlaku Green Velo. Znawcy tematu wiedzą o czym mówię. To szlaki o prawie dwóch tysiącach kilometrów. Jednakże najważniejsze podczas zdobywania tej odznaki były miejsca, które odwiedziłem. Bezkresne kresy wschodnie Polski, jakże piękne w swoich swojskich klimatach, a zarazem jakże już nowoczesne. Piękne nasze polskie wybrzeże z turystyką rozwiniętą już podobnie jak w innych krajach.
   
Srebrna duża odznaka KOT. Zdobyte w 2018 roku. Przejechałem na rowerze ponad 6500 km. Zaliczyłem, bo już można na tą odznakę, wyprawy zagraniczne - wzdłuż Dunaju. Jednym z elementów zdobywania było przejechanie szlaku dookoła Polski o długości ponad 3000 km. Oczywiście byłem w wielu parkach Narodowych, Zwiedziłem wiele zabytków. Warto było
   
To chyba jedna z najcenniejsza moich zdobyczy. Odznaka Wiślana Trasa Rowerowa. Przejechałem 1362 km od źródeł Wisły na Baraniej Górze do jej ujścia w Gdańsku. Słowem całą Polskę od południa po morze. Cudowna przygoda, którą przeżyłem razem z moją żoną.
   
Brązowa odznaka "Szlakami zamków w Polsce". Żeby ją zdobyć trzeba zwiedzić 50 zamków w tym 10 wskazanych przez regulamin PTTK. Są to przeważnie zamki o znaczącej wartości dla kultury i historii Polski. Dla przykłady na Opolszczyźnie jest tylko jeden zamek spełniający te warunki - to zamek Piastowski w Brzegu.
   
Popularna odznaka pielgrzyma KOP. Przydzielona za odwiedzenie miejsc kultu religijnego. Należało ich odwiedzić 25.
   
Odznaka Duży rajd dookoła Polski. Bardzo cenne trofeum kolarskie. Kilkaset osób w Polsce może się poszczycić posiadaniem tej odznaki. Żeby ją zdobyć trzeba objechać trasę dookoła Polski wyznaczoną przez regulamin PTTK. Ja trochę złamałem regulamin i przejechałem więcej. Chciałem po prostu zwiedzić więcej. Wszystkie punkty jednak zaliczyłem.