Tadeusz Wojciechowski

 

Witam na moich stronach.

Odznaka szczególnie ważna dla mnie. Dookoła Opolszczyzny - zrobione prawie 600 km.  Nadana przez Opolski odział PTTK Komisja Kolarska. Kiedy ją zdobywałem warunki były niesprzyjające. Jechałem podczas padającego śniegu, deszczu, a w Namysłowie o mało nie spałbym na dworze. 
   
Już kilka razy przejechałem polskie wybrzeże od Świnoujścia do Krynicy Morskiej i odwrotnie. Pewnego razu postanowiłem jechać szlakiem latarni morskich. Pozwoliło mi to na zdobycie dwóch ODZNAK TURYSTYCZNYCH MIŁOŚNIKA LATARŃ MORSKICH "BLIZA"! Odznaki brązowej za zwiedzenie 5 dowolnych latarni i odznaki srebrnej za odwiedzenie wszystkich latarni.
   
Srebrna odznaka umożliwia mi teraz odwiedzanie wszystkich latarni bezpłatnie.
   
Odznaka zdobyta całkiem przypadkowo. Jechałem wzdłuż granicy zachodniej Polski, a potem wzdłuż wybrzeża i to wystarczyło, żeby Szczeciński oddział PTTK przydzielił mi odznakę dookoła woj. szczecińskiego 
   
Wybraliśmy się z żoną pewnego weekendu majowego na Piastowski Szlak Rowerowy. Okazało się, że jeżeli odwiedzi się w tym czasie miejsca związane z chrztem Polski otrzymuje się odznakę. I mamy.