HOT-INFO

Głubczyce,
Polska

Kiedyś spróbowałem i nie mogę przestać. To jest moja pasja. Zapraszam na relację z moich krótkich "wypadów" i dłuższych wypraw!

Ja i mój rower

Kilka słów o mnie. Nie wiem czy to coś ciekawego, ale przecież jesteście na mojej stronie, grzecznie jest się przedstawić - zapraszam!

Coś o mnie Button

Lubię robić zdjęcia. Od dawna jeżdżę wszędzie z aparatem, a co ciekawego uwieczniłem? Zobaczcie sami.

Moje fotografowanie

Piszę. Głównie dla żony, ale niektóre moje książki zostały już wydane. Może moja twórczość kogoś zaciekawi? - zachęcam...

Moja twórczość

Trochę świata zwiedziłem. Prawie całą Europę, trochę Afryki i Azji. Jak chcecie skorzystać z moich doświadczeń - zapraszam!

Podróże

Mój blog. Od czasu do czasu mam ochotę coś napisać. Przeważnie dotyczy to aktualnych wydarzeń w moim życiu. Czy to ciekawe? - Sami ocenicie.

Mój blog

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /autoinstalator/joomla1/templates/dd_media_102/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198
Super User
Kategoria:

DSC02989Jeżdżę na rowerze, dużo jeżdżę (6500km w 2015r i już ok. 7000 w 2016r.), chociaż dużo, to pojęcie względne w porównaniu z zawodowcami którym do pięt nie dorastam. Nie jestem zawodowcem, a mówiąc dużo, mam na myśli prawie codziennie, w czasie sprzyjających warunków atmosferycznych i czasu wolnego od pracy zawodowej. To moja jedna z pasji. Cudowna, pachnąca przyroda, wysiłek wkładany w pokonywanie setek kilometrów po drogach i bezdrożach, sam na sam ze sobą, ze swoimi myślami, odpoczynek od codzienności, relaks fizyczny i psychiczny, to mnie pociąga kiedy siadam na siodełko rowerowe i jadę przed siebie. Nie jeżdżę dla rekordów, dla ścigania się, ale tylko i wyłącznie dla zdrowia i przyjemności. Dlatego nie biorę udziału w konkursach typu: zrobiłem Pomorze w 5 dni, przejechałem wschód Polski w tydzień, czy objechałem dookoła nasz kraj w 30 dni. Mogę jechać wzdłuż Pomorza 5 dni, ale również dwa tygodnie. Po prostu siadam na rower i jadę tyle ile mi się chce, zwiedzam co chcę, zatrzymuję się ile razy chcę, bo czas dla mnie nie ma znaczenia, kiedy wybieram się na wyprawy rowerowe. Chociaż muszę przyznać się, że czasami planuję noclegi i wtedy muszę tam dojechać. 

Turystyka rowerowa jest coraz bardziej popularna w naszym kraju. Kiedy w minionym roku przemierzałem szlaki rowerowe, drogi i bezdroża naszej cudownej ojczyzny spotykałem wielu ludzi, którzy myślą tak jak ja i samotnie lub w grupie pokonywali kilometry obcując z pięknem natury i walcząc z własnymi niedoskonałościami. To wspaniałe, że taka forma spędzania wolnego czasu jest coraz bardziej popularna w Polsce, i że rowerowe szlaki są już naprawdę zatłoczone.

W rodzinie nie jestem sam w swojej pasji. Ostatnio staram się mocno, aby moja małżonka połknęła tego samego bakcyla. Chyba się powoli udaje. W wakacje 2015r wyjechaliśmy na wspaniałe rowerowe wakacje. Zrobiliśmy wspólnie trasę od gór do morza - wzdłuż Wisły. W tym roku (2016) udało mi się namówić żonę i zrobiliśmy szlak wzdłuż latarni morskich oraz większość szlaku Green Velo. Myślę, że na tym nie skończymy. Mocno nad tym pracuję.

Jeżdżę też z młodzieżą gimnazjalną. Udało mi się zebrać kilkanaście osób w szkole, gdzie pracuję, i już dwa razy byliśmy na trzydniowych wojażach po Opolszczyźnie. Chcą jeszcze. To dobrze.

Zapraszam na wybrane relację z moich wędrówek. 

[Na zdjęciu: ]Tutaj jestem na szlaku Orlich Gniazd - za mną maczuga Herkulesa i zamek na Piaskowej Skale.