HOT-INFO

Głubczyce,
Polska

Kiedyś spróbowałem i nie mogę przestać. To jest moja pasja. Zapraszam na relację z moich krótkich "wypadów" i dłuższych wypraw!

Ja i mój rower

Kilka słów o mnie. Nie wiem czy to coś ciekawego, ale przecież jesteście na mojej stronie, grzecznie jest się przedstawić - zapraszam!

Coś o mnie Button

Lubię robić zdjęcia. Od dawna jeżdżę wszędzie z aparatem, a co ciekawego uwieczniłem? Zobaczcie sami.

Moje fotografowanie

Piszę. Głównie dla żony, ale niektóre moje książki zostały już wydane. Może moja twórczość kogoś zaciekawi? - zachęcam...

Moja twórczość

Trochę świata zwiedziłem. Prawie całą Europę, trochę Afryki i Azji. Jak chcecie skorzystać z moich doświadczeń - zapraszam!

Podróże

Mój blog. Od czasu do czasu mam ochotę coś napisać. Przeważnie dotyczy to aktualnych wydarzeń w moim życiu. Czy to ciekawe? - Sami ocenicie.

Mój blog
Super User
Kategoria:

73zmWenecja cieszy się niezwykłą popularnością wśród podróżnych odwiedzających Włochy. Na cały świat rozsławiły ją przede wszystkim liczne kanały, po których snują się leniwie gondole oraz brak typowych dróg.

W Wenecji byłem już trzykrotnie. Najbardziej jednak utkwiło mi pierwsze spotkanie z tym pięknym miastem i wszystkim odwiedzającym właśnie taki sposób zwiedzania polecam. Otóż wiele biur podróży organizuje dojazd do miasta nie poprzez piękny kilkukilometrowy most, gdyż po przyjeździe na niewielki skrawek wyspy muszą zapłacić horyzontalne pieniądze za postój autokaru. Preferują dotarcie na wyspę od strony morza. I tutaj czar pryska. Wenecję trzeba poznawać stopniowo, delektując się jej niezwykłością, jej tajemniczością. Kiedy błądząc wąskimi uliczkami, przekraczając liczne mosteczki na kanałami, wkraczamy na przestrzeń kanału Grande, to każdy wydobędzie „waw” ze swojego gardła. I dalej, kiedy powoli zbliżamy się do centrum Wenecji, mijając wytworne pałace, zabytkowe świątynie i wchodzimy w pewnym momencie na olbrzymią przestrzeń placu św. Marka, do nie jesteśmy wstanie nic wydobyć ze swego gardła z podziwu. Inaczej jest kiedy dopływamy do pałacu Doży i widzimy to co najpiękniejsze od razu. Nie ma tego stopniowania emocji, kiedy zaczynamy zwiedzać od strony lądu.  

Wenecja to niespotykana architektura, na którą składają się przede wszystkim wytworne pałace i zabytkowe świątynie. Jedną z najsłynniejszych jest Bazylika św. Marka.

Z Wenecją kojarzą się również gondolierzy, romantyczne zachody słońca oraz karnawał, podczas którego niezbędnym rekwizytem 83 1zmsą maski weneckie. Oprócz tego miasto uznawane było za operową stolicę Europy. Wystarczy wspomnieć, że przez pewien czas przebywał tu Antonio Vivaldi, zaś w XX wieku wystawiono tu jedyną operę Igora Strawińskiego, zatytułowaną „Żywot rozpustnika".

Wenecja jest bardzo chętnie odwiedzana przez turystów spragnionych pięknych widoków, muzyki, oddechu od szarej codzienności. To doskonałe miejsce dla tych wszystkich, którzy oczekują przeżycia niezapomnianych chwil w otoczeniu niezwykłych atrakcji turystycznych. Naprawdę warto się wybrać do tego miasta, mimo iż historii współczesnych Włoch nie odgrywa już tak wielkiej roli jak dawniej.

Również pobliskie weneckie wysepki są atrakcją dla turystów. Murano i Burano to głównie odwiedzane wyspy. Słyną one z koronkarstwa (to pierwsze) oraz ze wspaniałych dzieł wyrabianych ze szkła. Byłem tam, widziałem i gorąco polecam.