HOT-INFO

Głubczyce,
Polska

Kiedyś spróbowałem i nie mogę przestać. To jest moja pasja. Zapraszam na relację z moich krótkich "wypadów" i dłuższych wypraw!

Ja i mój rower

Kilka słów o mnie. Nie wiem czy to coś ciekawego, ale przecież jesteście na mojej stronie, grzecznie jest się przedstawić - zapraszam!

Coś o mnie Button

Lubię robić zdjęcia. Od dawna jeżdżę wszędzie z aparatem, a co ciekawego uwieczniłem? Zobaczcie sami.

Moje fotografowanie

Piszę. Głównie dla żony, ale niektóre moje książki zostały już wydane. Może moja twórczość kogoś zaciekawi? - zachęcam...

Moja twórczość

Trochę świata zwiedziłem. Prawie całą Europę, trochę Afryki i Azji. Jak chcecie skorzystać z moich doświadczeń - zapraszam!

Podróże

Mój blog. Od czasu do czasu mam ochotę coś napisać. Przeważnie dotyczy to aktualnych wydarzeń w moim życiu. Czy to ciekawe? - Sami ocenicie.

Mój blog
Super User
Kategoria:

e1Estonię odwiedziłem w drodze do Petersburga. Oddalone od nas o ok. 650 km ,najmniejsze nadbałtyckie państwo swoją niepowtarzalną atmosferę zawdzięcza przede wszystkim przyrodzie i ukształtowaniu terenu. Zachwycający jest przede wszystkim klimat na estońskich wyspach, które w liczbie 1500 stanowią jedno z najciekawszych tego typu miejsc w basenie Morza Bałtyckiego. Liczne rezerwaty i parki narodowe rozmieszczone na terenie kraju, dzikość i bogactwo flory i fauny zachwycą każdego, kto do tej pory nie miał do czynienia z surowością skandynawskiej przyrody.

Jako najmniej zaludniony kraj bałtycki, Estonia stwarza dogodne warunki dla odpoczynku wśród przyrody. Nie jest to jednak jedynym, co kraj może nam zaoferować. Świadectwem na  urozmaicone dzieje Estonii są bowiem interesujące zabytki, spośród których najlepszą atmosferę wytwarzają chyba ruiny starych zamków po Zakonie Kawalerów Mieczowych i inne warte zwiedzenia muzea estońskie wznoszące się często na wzgórzach nad estońskimi jeziorami.

Estonia zachwyca też miastami, wśród których stolica kraju – Tallin posiada jedną z najlepiej zachowanych, średniowiecznych starówek w Europie i wpisana została na światową listę UNESCO. Warto zobaczyć także Tartu, intelektualną i kulturalną stolicę Estonii oferującąest wiele atrakcji kulturalnych i rozrywkowych, określaną Atenami Północy. Do pereł architektury estońskiej zaliczyć należy również Narwę – twierdzę średniowieczną, wznoszącą się na brzegu rzeki granicznej z Rosją, o tej samej nazwie, co miasto.

Odwiedzając Estonię trzeba spróbować tradycyjnych potraw i specjałów kuchni estońskiej , która mimo, iż zupełnie odmienna od naszej, potrafi zaskoczyć mieszanką smaków.

Dobra jakość dróg, doskonały system informacji turystycznej i powszechny dostęp do Internetu stanowią ogromne ułatwienia dla turystów w Estonii. O miejsca noclegowe również nie trzeba się martwić, gdyż każdy znajdzie tutaj coś na miarę własnych potrzeb i możliwości.