HOT-INFO

Głubczyce,
Polska

Kiedyś spróbowałem i nie mogę przestać. To jest moja pasja. Zapraszam na relację z moich krótkich "wypadów" i dłuższych wypraw!

Ja i mój rower

Kilka słów o mnie. Nie wiem czy to coś ciekawego, ale przecież jesteście na mojej stronie, grzecznie jest się przedstawić - zapraszam!

Coś o mnie Button

Lubię robić zdjęcia. Od dawna jeżdżę wszędzie z aparatem, a co ciekawego uwieczniłem? Zobaczcie sami.

Moje fotografowanie

Piszę. Głównie dla żony, ale niektóre moje książki zostały już wydane. Może moja twórczość kogoś zaciekawi? - zachęcam...

Moja twórczość

Trochę świata zwiedziłem. Prawie całą Europę, trochę Afryki i Azji. Jak chcecie skorzystać z moich doświadczeń - zapraszam!

Podróże

Mój blog. Od czasu do czasu mam ochotę coś napisać. Przeważnie dotyczy to aktualnych wydarzeń w moim życiu. Czy to ciekawe? - Sami ocenicie.

Mój blog

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /autoinstalator/joomla1/templates/dd_media_102/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198
Super User
Kategoria:

Słuchałem naszą panią Minister oświaty. Nic nowego praktycznie się nie dowiedziałem. Powtórzyła to co mówiła w czerwcu w Toruniu. Nawet szczegóły, które miały się ukazywać są mało szczegółowe. I co dalej? Uczę już 30 lat. Przeżyłem niejedną reformę i muszę przyznać, że z nadzwyczaj spokojnie przyjmowałem kolejne zapowiedzi MEN. Po ponad godzinnej konferencji stwierdziłem, że nie ma co się ekscytować. I tak zrobią swoje, po prostu muszą. Nie pomogą żadne argumenty, chociażby najbardziej rozsądne. Na hasłach partia PiS weszła do Rządu i musi realizować to co zapowiedział, chociaż jestem przekonany, że niejeden z członków tej partii, nie widzi w tych zmianach "dobrej zmiany". Ale jakie według mnie są plusy reformy. Na pewno kupili sobie większość nauczycieli. Tych ze szkół ponadgimnazjalnych, bo wzrasta im ilość oddziałów, wydłuża się czas pobytu uczniów w szkole. Mniej będzie zwolnionych. Tych ze szkół podstawowych, gdyż z 6 roczników robi się 8 roczników. Praca pewna, a nawet będą nowe zatrudnienia. I wbrew ogólnemu poglądowi część nauczycieli z gimnazjum również będzie zadowolonych, szczególnie tych ze szkół stowarzyszeniowych (np: katolickich). Tam na pewno zostanie utworzona szkoła 8 - letnia. Kto traci? Tracą głównie obecnie działające szkoły w zespołach szkolno - gimnazjalnych. Tam wystąpi spadek oddziałów oraz oczywiście tracą szkoły gimnazjalne, które będą wygaszane na trwałe. To jeżeli chodzi o nauczycieli, a co z uczniami? I tutaj jest wielka niewiadoma. Nie dowiedzieliśmy się jak będzie wyglądała siatka godzin, jak będzie wyglądał program nauczania, wymagania dydaktyczne i wychowawcze. Każdy kto zajmuje się edukacją wie, że to jest najważniejsze w każdej reformie. Więc co to za reforma? Moim zdaniem żadna, przynajmniej na razie. Dlatego spokojnie siedziałem i słuchałem wywodów pani z MEN.