Szczęście to jedyna rzecz, 
która się mnoży, jeśli się ją dzieli  

Życie zna tylko jeden cud - miłość

Estonia

e1Estonię odwiedziłem w drodze do Petersburga. Oddalone od nas o ok. 650 km ,najmniejsze nadbałtyckie państwo swoją niepowtarzalną atmosferę zawdzięcza przede wszystkim przyrodzie i ukształtowaniu terenu. Zachwycający jest przede wszystkim klimat na estońskich wyspach, które w liczbie 1500 stanowią jedno z najciekawszych tego typu miejsc w basenie Morza Bałtyckiego. Liczne rezerwaty i parki narodowe rozmieszczone na terenie kraju, dzikość i bogactwo flory i fauny zachwycą każdego, kto do tej pory nie miał do czynienia z surowością skandynawskiej przyrody.

Jako najmniej zaludniony kraj bałtycki, Estonia stwarza dogodne warunki dla odpoczynku wśród przyrody. Nie jest to jednak jedynym, co kraj może nam zaoferować. Świadectwem na  urozmaiconedzieje Estonii są bowiem interesujące zabytki, spośród których najlepszą atmosferę wytwarzają chyba ruiny starych zamków po Zakonie Kawalerów Mieczowych i inne warte zwiedzenia muzea estońskiewznoszące się często na wzgórzach nad estońskimi jeziorami.

Estonia zachwyca też miastami, wśród których stolica kraju – Tallin posiada jedną z najlepiej zachowanych, średniowiecznych starówek w Europie i wpisana została na światową listę UNESCO. Warto zobaczyć także Tartu, intelektualną i kulturalną stolicę Estonii oferującą wiele atrakcji kulturalnych i rozrywkowych, określaną Atenami Północy. Do pereł architektury estońskiej zaliczyć należy również Narwę – twierdzę średniowieczną, wznoszącą się na brzegu rzeki granicznej z Rosją, o tej samej nazwie, co miasto.

Odwiedzając Estonię trzeba spróbować tradycyjnych potraw i specjałów kuchni estońskiej , która mimo, iż zupełnie odmienna od naszej, potrafi zaskoczyć mieszanką smaków.

Dobra jakość dróg, doskonały system informacji turystycznej i powszechny dostęp do Internetu stanowią ogromne ułatwienia dla turystów w Estonii. O miejsca noclegowe również nie trzeba się martwić, gdyż każdy znajdzie tutaj coś na miarę własnych potrzeb i możliwości.

Super User